Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/evital/domains/biznesmlm.info/public_html/wp-config.php:1) in /home/evital/domains/biznesmlm.info/public_html/wp-content/themes/builder/functions.php on line 1

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/evital/domains/biznesmlm.info/public_html/wp-config.php:1) in /home/evital/domains/biznesmlm.info/public_html/wp-content/themes/builder/functions.php on line 1
ZUS - legalna piramida finansowa!Biznes MLM

ZUS – legalna piramida finansowa!

Home
Blog
ZUS - legalna piramida finansowa!

Czy wiesz, że piramidy finansowe są uznane jako nielegalne? A tym czasem nasz ZUS – organ państwowy, mający zapewnić pieniądze na starość, emeryturę – można bez oporów zaliczyć do piramidy finansowej!

Tak tak, to prawda, nie jest to żadna prowokacja. Zakład ubezpieczeń społecznych działający w Polsce (w USA taki system istnieje pod nazwą Social Security) jest piramidą finansową. System ten działa dopóty, dopóki napływają do niego nowe środki. Gdy takie środki przestają napływać – piramida się zapada.

Nie wiesz czym jest piramida? Przeczytaj TUTAJ

zus-piramida-finansowa

Wkrótce i ZUS okaże się niewypłacalny i będzie musiał ogłosić upadłość. Aktualnie nasz system emerytalny dogorywa – jest finansowany z budżetu państwa coraz większymi sumami. Dlaczego? Jest co raz mniej ludzi pracujących (w wieku produkcyjnym zostaną tylko ludzie z niżu demograficznego). Oznacza to, że o ile wcześniej kilka osób w wieku produkcyjnym oddawało składki ze swojej wypłaty do zus na świadczenia emerytalne na jedną osobę, o tyle niedługo osiągniemy sytuację kiedy to jedna osoba będzie pracować na emeryturę kilku osób.

Czy tak się da? Zdecydowanie nie – system ten padnie prędzej czy później. Dlatego też dopóki jest czas, trzeba się zabezpieczyć na własną emeryturę i przestać wierzyć w zapewnienia rządu, że należy potulnie pracować i oddawać składki i nie martwić się o swoją starość – te czasy przeminęły i więcej nie wrócą.

 

Copyright 2013 BiznesMLM.info Design by OrangeIdea